Мојата #КлиматскаАкција - користење на електрични апарати со висока енергетска класа

Мојата #КлиматскаАкција - користење на електрични апарати со висока енергетска класаПодолго време кај мене дома размислувавме да го замениме стариот клима-уред кој го користиме и за ладење и за греење на станот, но од финансиски причини не се решававме на тој чекор. Но, се решивме да инвестираме во нов инвертор клима уред од највисока енергетска класа ААА.

И навистина, после неколку месеци сметката за струја покажа дека заштедуваме, а при тоа станот е подобро затоплен во студените месеци и посвеж во лето.
По неколкумесечно користење на новиот климатизер станав поборник за енергетска ефикасност во домовите и ги заменив старите класични светилки со ЛЕД ефикасни светилки, а сега купивме и машина за перење од најновата класа на енергетски ефикасни уреди.
Од моето позитивно искуство на сите им пепорачувам да ги заменат старите електрични уреди од домаќинствата со нови енергетски ефикасни апарати,при што ќе добијат поквалитетна услуга, сериозна заштеда, а воедно ќе придонесат за почиста и поздрава животна средина.


Ванчо Ангеловски

{{'subscribe.for.newsletter'|translate}}

Account

Error message here!

Show Error message here!

Forgot your password?

Register your new account

Error message here!

Error message here!

Show Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close